kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
produkty v akci
Matrace TEMPUR Combi 20 cm
Do vyprodání zásob !
původní cena: 34 990 CZK
15 900 CZK
nejprodávanější produkty

DAR PRO NEMOCNICI KRNOV

 

 

 

             TISKOVÁ ZPRÁVA, 7. září 2011

 

Dětské oddělení krnovské nemocnice převzalo dva nové přístroje

 

 

Dětskému oddělení krnovské nemocnice (Sdružené zdravotnické zařízení Krnov) byly dnes slavnostně předány dva nové přístroje v hodnotě šedesáti tisíc korun. Obě zařízení – infuzní pumpa a lineární dávkovač léků - budou sloužit dětem. Pomocí infuzní pumpy i lineárního dávkovače mohou lékaři pacientům přesně dávkovat a regulovat přívod tekutin, výživy i léků do žíly.

 

 

Oba přístroje splňují požadavky na podávání medikamentů všem pacientům, od novorozenců až po dospělé. Na dětském oddělení ale takové přístroje plní tu nejužitečnější roli, protože u nejmenších pacientů je důležitá šetrná aplikace a přesné dávkování.

 

 „S oběma typy přístrojů máme již dlouholeté zkušenosti a tyto nové budou doplněním přístrojového vybavení na dětské jednotce intenzívní péče. Ve srovnání s minulostí, kdy jsme měli 1 infuzní pumpu pro celé dětské oddělení, tu máme pumpu a dávkovač ke každému lůžku na JIP. Je to velký posun ke komfortu pro pacienty i personál,“ uvádí primářka dětského oddělení MUDr. Marie Žaloudíková.

 

 

Infuzní pumpu a lineární dávkovač léků získala krnovská nemocnice prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Auš Svobodové, který v této oblasti úzce spolupracuje se společností H E M A X® a její divizí doplňků stravy HEMA. Při zakoupení některých z jejich produktů je odváděna určitá finanční částka do zmíněného nadačního fondu a následně použita k zakoupení vytipovaného potřebného přístroje.

 

 

Na dětském oddělení krnovské nemocnice jsou hospitalizovány všechny děti (0 -19 let) přijaté do nemocnice s jakýmkoliv typem diagnózy. V roce 2008 byla dětskému oddělení udělena odborná akreditace Ministerstva zdravotnictví k zajišťování vzdělávacího programu v oboru dětské lékařství pro studenty lékařské fakulty a specializační vzdělávání lékařů. Od r. 2002 je Sdružené zdravotnické zařízení Krnov držitelem titulu Baby friendly hospital a od roku 2007 nemocnicí akreditovanou SAK ČR.